Przemek Urbaniak

O ARTYŚCIE

Wokalista, gitarzysta, kompozytor, tekściarz. Animator dziecięcy w kilkunastu placówkach wczesnoszkolnych okolicy Poznania, instruktor muzyczny w Centrach Kultury. Bazuje na autorskich piosenkach i zabawach, które wykorzystuje na warsztatach wokalno-teatralnych oraz koncertach. Autor płyty Piosenki Wujka Ogórka z własnymi piosenkami dla dzieci.

WIĘCEJ

Przemysław Urbaniak wkłada serce we wszystkie projekty. Dźwięki to od zawsze jego miłość i pasja. Umiejętności rozwija od 30 lat. Szkolił się u profesjonalistów od śpiewu i aranżacji.

Obserwował mistrzów, inspirował się, zwracał uwagę na każdy szczegół, chłonął. Wykształcił w sobie wrażliwość i odwagę. Jego oryginalne podejście do kompozycji wzbogaca ją o techniczne smaczki.

Wolny czas spędza z przyjaciółmi, z książką, czasem w podróży. Zawsze towarzyszy mu przy tym muzyka. Bez niej nigdzie się nie rusza. Jest od niej uzależniony. Ale leczyć się nie zamierza.

KARIERA i OSIĄGNIĘCIA

Umiejętności te łączył m.in w zespole „Miła Starsza Pani“. Zagrali ponad 100 koncertów w całej Polsce. Grupa wygrała festiwal Studenckich Poniedziałków w Poznaniu. Wydała EPkę z własnym materiałem.

Urbaniak Quartet. – tym jazzowym składzie Przemek z sukcesem łączył trudny, ambitny repertuar z fantazyjnymi improwizacjami. Bawił się dźwiękami, odważnie mierzył ze standardami.

Przemek ma w sobie dziecięcą radość i ciekawość świata. Pewnie dlatego najmłodsi uwielbiają spędzać z nim czas. Jako instruktor wokalno-teatralny pisze dla dzieci piosenki i musicale wystawiane w placówkach, w których pracuje. Wydał płytę z uwielbianymi przez podopiecznych utworami pt. “Piosenki Wujka Ogórka”. Już pracuje nad kolejną. Ma się ukazać jeszcze w tym roku.

Koncertuje tylko z profesjonalnymi muzykami. Występuje solo, w duecie albo w trio. Do gitary i ukulele, na którym gra Przemo dołącza wtedy cajon i/lub instrumenty klawiszowe. Program zawiera oczywiście autorskie utwory, a koncert trwa około godziny.

Artysta od roku realizuje się jako recenzent muzyki jazzowej dla portalu jazzsoul.pl.

KONTAKT
 Event Manager Konrad Klupś

tel. 793-395-224

k.klups@impresariatkoncertowy.pl