Propozycje kwartetów na 25-te dni Kultury Francuskiej

Infinito Quartet

Infinito Quartet– składa się z 4 pięknych a przede wszystkim utalentowanych kobiet. Posiadajających  ogromny repertuar :
Kilka  przykładów z wielu:

MUZYKA KLASYCZNA:

Lascha ch’io pianga – Haendel
Traumerei – Schumann
Cantabile – Tartini

MUZYKA FILMOWA:

Obój Gabriela (z filmu Misja) – Morricone
Lista Schindlera
Różyczka – Lorenc

ROZRYWKA

– aranżacje na kwintet:

Can’t help falling in love -Elvis
Wehikuł Czasu – Dżem
Syreny – Artur Rojek

Kwartet Amok

Członkinie kwarteku Amok są absolwentkami Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie. Ich kilkunastoletnią edukację uzupełnił udział w wielu kursach muzycznych polskich i zagranicznych, konkursach solowych i zespołowych. Połączyła je wspólna praca w Polskiej Orkiestrze Sinfonia Iuventus. Chcą zaszczepić miłość do muzyki już w małych dzieciach, ale także dotrzeć do dorosłych odbiorców, pokazać im, że przy muzyce klasycznej można się wzruszyć, ale także dobrze bawić.

W ich codzienności próbują pogodzić życie osobiste, rodzinne i zawodowe, własny rozwój artystyczny – z oczekiwaniami bliskich oraz z wymogami codziennego życia. Bywa to trudne, gdyż mają razem 4 mężów, 11 dzieci, 3 koty i psa. To uczy dobrej organizacji czasu i pomaga odpowiednio zaplanować każde artystyczne wydarzenie, którego się podejmują.

Są młodymi kobietami. Dbają o swój rozwój. Lubią pracować, ale cenią także dobrą rozrywkę. Dlatego podejmują się organizacji zarówno warsztatów artystycznych dla dzieci, oprawy muzycznej ślubów i wydarzeń biznesowych, jak również imprez rozrywkowych. Szczególnie cennym doświadczeniem są dla nich koncerty. Przygotowują programy z muzyką klasyczną, filmową i rozrywkową. Żywy kontakt z publicznością jest dla nich niezwykle rozwijającym doświadczeniem.

Vagabondo String Quartet

Kwartet smyczkowy Vagabondo tworzą absolwentki Akademii Muzycznej w Łodzi. Artystki zaczęły współpracę już na studiach wykonując dzieła muzyki poważnej oraz rozrywkowej nieustannie poszerzając swój repertuar. Jako miłośniczki muzyki rozrywkowej w swoim repertuarze posiadają topowe utwory zespołów i wykonawców lat 60, 70, 80 i 90 – tych, między innymi: Queen, Led Zeppelin, The Beatles, Michael Jackson, ABBA. Wykonują również muzykę klasyczną, filmową, standardy muzyki jazzowej oraz tanga. W swoim programie artystycznym kwartet posiada również najnowsze hity muzyczne ostatniej dekady w aranżacjach na instrumenty smyczkowe.

Kwartet smyczkowy Vagabondo jest zespołem z wieloletnim doświadczeniem koncertowym. Występuje w kraju i za granicą na wielu koncertach, bankietach, imprezach firmowych oraz uroczystościach rodzinnych.

Unicorn String Quartet

Kwartet smyczkowy złożony z wykształconych młodych ludzi, prywatnie przyjaciół, których połączyła pasja do wspólnego grania i tworzenia pięknych brzmień. Ich przygoda zaczęła się już kilka lat temu. Początkowo było to kilka utworów, które przerodziły się w szeroki repertuar zarówno muzyki klasycznej, rozrywkowej jak i filmowej. Łączą elegancję muzyki klasycznej z nutą humoru, chcąc sprawić aby każdy fan muzyki, nie tylko klasycznej, mógł odnaleźć cząstkę siebie podczas naszych wystąpień.

Share This